Добредојдовте на нашата компанија!

Гуангдонг Асано технологија копродукции, Ltd, со повеќе од 100,000m² површина, која се наоѓа во една од најпознатите брзо развивање на региони во модерната индустрија во Кина, е интегрирана високо-технолошки претпријатие ангажирани во истражување, проектирање, развој, производство и продажба на боја телевизори, комерцијални дисплеи и други електрични апарати.

Имаме над 2000 вработени, меѓу кои 15 вработени со диплома доктор, 20 вработени со дипломи господар, околу 50 инженери и повеќе од 300 вработени дипломирал на универзитетот.

Види Детали

Контактирајте не

Нашите производи се продаваат во повеќе од 110 земји и региони. Ја помина ISO9001 одобрување, одобрување CCC и други меѓународни одобренија, како што CB, CE, ССА итн, и поддржани од страна на нашите сопствени сертифициран национална сигурност лабораторија и повеќе од 40 национални патенти.