Кина Музика ТВ-DN8 фабрика и производители | Асано

детали

Тагови

Сјајна рамки

1. Сјајна Бара
    Алуминиумска рамка
2. Мулти-стил база
    метал база / пластика база
3. Мулти-стил логото
    осветлување лого / Silkprint логото
4. Дизајн на домашно кино

големина

картонска Мерење

(Mm) LxWxH

Вчитување Количина

20 'GP

Вчитување Количина

40 'GP

Вчитување Количина

40 'HQ

22 "

697x98x400

940

1870

2244

24 "

758x98x436

860

1725

2067

0102

Еден пример кој покажува измената на ТВ модул во аналогни ТВ и Smart TV. 
Контакт со нас и да се прилагодите на ТВ што треба
панел Спец Аналоген ТВ Smart TV
големина 31.5 "HD 31.5 "HD
панел Бренд BOE BOE
Сооднос на сликата 16: 9 16: 9
резолуцијата 1366 * 768 1366 * 768
осветленост 200 ± 10% cd / m2 200 ± 10% cd / m2
Агол на гледање 178H / 178V 178H / 178V
палета на бои 16,7 16,7
Енергетски потреби 
моќност  100-240VAC 50/60 Hz 100-240VAC 50/60 Hz
Комплетна Потрошувачка транспорт ≤48W ≤48W
Стенд-бај Потрошувачка на енергија ≤0.5W ≤0.5W
главниот одбор 
Главниот одбор на модел  TP.V56.PB826A TP.MS358.PB802A
Electroic решение TSUMV56RUU-Z1 MSD6A358AXG-8-003D
Dolby AC-3 Поддршка НЕ НЕ
телевизиски систем  
ТВ приемник Да Да
влез Импеданса 75Ω 75Ω
видео систем PAL / SECAM / NTSC PAL / SECAM / NTSC
Звучен систем BG, DK, I, M / N BG, DK, I, M / N
Канали Макс чување 199 99
конектори 
Кабловска / антена влез (RF) x1 x1
HDMI (Не, X1, X2, X3) x2 x2
VGA x1 x1
YPbPr / YCbCr (Не, X1, X2) / /
AV влез RCA (X1, X2) x2 x2
PC аудио влез x1 x1
Излез за слушалки (Не, X1) x1 /
USB (Не, X1, X2) x2 x2
Коаксијален (Не, X1, X2) x1 x1
Мини Line Out / x1
ТФ / x1
RJ45 / x1
WiFi / Да
Стерео аудио влез Да Да
Забелешки: Крај на влез / излез пристаниште треба да биде предмет на барањата на актуелната цел
OS верзија 
Андроид / Android 8.0
хардвер Конфигурација 
процесорот / Cortex A35 quad core
GPU / Мали-400 dual-core
CPU фреквенција / 1.5GHz
графичкиот процесор фреквенција / 500MHz
DDR Големина / 1G
eMMC Флеш (по избор) / 8G
слика  
Comb филтер (2D или 3D) 3D 3D
Де-Преплетување (2D или 3D) 3D 3D
Слика контрола (осветленост / контраст итн) Да Да
Кориснички контролен избор на слика Стандардно / Блага / Динамички / пристап Стандардно / Блага / Динамички / пристап
звучи 
стерео Да Да
Тон контрола (бас / високотонец / биланс) Да Да
Кориснички контролен избор на звук Стандардно / филм / музика / спорт / пристап Стандардно / филм / музика / спорт / пристап
Аудио Излезна моќност 2 x7W стерео (THD = 10%) 2 x7W стерео (THD = 10%)
други Пердуви 
OSD Јазици Мулти-јазична Мулти-јазик
тајмер за исклучување Да Да
Потсетиме Да Да
Автоматско исклучување Да Да
температура на боја Стандардно / Топло / Кул Стандардно / Топло / Кул
додатоци 
Целосна функција далечински управувач Да Да
Упатство Книга  Да Да
Кабел за напојување Кабел за напојување Кабел за напојување
Wallmount Изборен Изборен
Батерија Да Да
база Stander Да Да
Општи податоци 
Картон големина (L x W x H) во mm   
20GP / 40GP / 40HQ  

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  Совршен дизајн концепт

  Примена на производот